Piatok 19. 4. 2024

• Vážení hostia, vážení rodičia, vážení kolegovia, milí žiaci!

Vítam Vás na prahu nového školského roka 2013/2014. Osobitne vítam medzi nami pána starostu, pána farára a pána kaplána.
         Uplynuli dva mesiace letných prázdnin. Verím, že boli plné pekných zážitkov. Mali ste možnosť načerpať nové sily a s nimi vykročiť do úloh, ktoré nový školský rok prinesie. Škola nie je len vzdelávanie, učebné osnovy a plány. Dobrá škola je živý organizmus, v ktorom fungujú dobré medziľudské vzťahy, vzájomný rešpekt k svojim právam, ale i uvedomenie si prvoradých povinností.

Najbližšie ku mne sedia tí, ktorí dnes prvýkrát prekročili brány školy- naši prváčikovia. Práve im prvý školský rok prinesie veľa nových vedomostí ako naučiť sa písať, čítať počítať, veľa skúseností, nových kamarátov, milé pani učiteľky, ktoré ich budú s radosťou viesť k zodpovednosti.

Pozrite sa dozadu, milí prváci, toto sú všetko vaši spolužiaci. Osobitnou kapitolou sú však deviataci. Vás náročný školský rok. Bude pre Vás posledným rokom na našej škole a pred vami je úloha vybrať si strednú školu. Čaká vás testovanie, na ktoré vás budeme dôsledne pripravovať no je len na vás, koľko sa tejto príprave budete venovať vy, koľko máte zodpovednosti voči sebe, voči vašim rodičom, voči škole.
    Všetkým Vám- deviatakom držím palce na dosiahnutie Vami vytýčeného cieľa.

Aj vy ostatní, tí, ktorí nekončíte ani nezačínate, ste len zas o rok starší, či tí, ktorí k nám prišli z iných škôl. Aj vy sa naďalej snažte usilovne učiť, vziať si zo školy každý deň čo najviac vedomostí, slušne sa správať, nebrať školu ako povinnosť, ale radosť a skúsenosť.
    Chcela by som pri tejto príležitosti privítať p.učiteľku Toholovú, ktorá bude vyučovať predmety matematika a geografia. My jej želáme aby sa na našej škole vždy cítila dobre.
    Pedagogický kolektív, učitelia na našej škole určite vynaložia množstvo úsilia, aby naša škola bola aj dobrou školou do života, no za výchovu sú zodpovední predovšetkým rodičia. Naša škola chce byť ich prvým pomocníkom. Chceme byť s Vami milí rodičia, partneri so spoločnými cieľmi pri výchove Vašich detí. Chceme rozvíjať ich poznanie, zodpovednosť, vnútornú slobodu, zmysluplné názory na svet a život v ňom. Želám preto nám všetkým v tejto spoločnej práci porozumenie, vzájomnú úctu, veľa elánu a síl.
         Ako určite viete, škola je plná  zaujímavých projektov, súťaží, hier, aby sme  zažívali školu hrou, tešili sa zo spoločenských a športových podujatí, aby bol školský rok pestrý, veselý, plný nových objavov.

V školskom roku 2013/2014 bude našu školu navštevovať 632 žiakov, na ročníkoch 1.-4.bude 14 tried a na ročníkoch 5.-9. to bude 16 tried, (spolu teda 30 tried). V hornej základnej škole budú triedy 1.C, 2.D a 3.D.
    Zoznamy tých najnedočkavejších a teda prváčikov sú v starom pavilóne vyvesené na triedach a tam o malú chvíľu zistíte, ktorá p.učiteľka bude vašou triednou. V starom pavilóne sa vyučujú všetci naši žiaci 1.-5. ročníka.
         Chcem Vám pripomenúť, že naďalej bude v prevádzke školský klub, bufet či školská jedáleň, v ktorej sa ako viete, môžete stravovať pravidelne, nepravidelne či objednať si desiatu. Svoj voľný čas môžete tráviť aj v CVČ, ktoré bude tento rok pracovať pod obcou. O všetkom Vás oboznámia triedni učitelia, s nimi si taktiež pozorne prejdete školský poriadok, bezpečnostný štatút, oboznámite sa s rozvrhom hodín a verím, že dôležité veci si aj zapíšete.

Takže horúce prázdninové dni sú za nami. Slnečné leto skončilo, skončil aj čas nekonečných hier a oddychu, čas kedy si netreba písať domáce úlohy a na každý nový deň sa pripravovať. Zvonec leta odzvonil a nastal čas vytiahnuť aktovky, zošity, rozpísať perá a večer nezabudnúť natočiť budík.  Všetkým Vám prajem veľa chuti do učenia, trpezlivosti, vzájomnej tolerancie. Dúfam, že aj v tomto roku budete doma aj na verejnosti dôstojne reprezentovať školu a zbierať úspechy jeden za druhým, lebo ako niekto múdry povedal:“ Úspech nepríde za nami, musíme sa za ním vydať a získať ho.“

Ešte raz a na záver, veľa šťastia v novom školskom roku.

02.09.2013 16:36 | viac »