Navigácia
Hlavná stránka Internetová ŽK Dôležité oznamy Novinky Fotoalbum Zverejňovanie Kontakt

Nedeľa 16. 5. 2021

ŠKOLSKÝ KLUB - relácia RTVS

Relácia Školský klub v spolupráci s RTVS

Relácia Školský klub v spolupráci s RTVS

 

Školský klub – Hodinka z triedy bez kriedy je interaktívna relácia určená školákom na 1. a 2. stupni ZŠ. Zábavnou formou sa v nej dozvedia množstvo nových poznatkov. Môžu sa zapájať do úloh – kresliť, vytvárať rôzne modely z vecí, ktoré majú doma, prípadne odpovedať na zábavné otázky. Školský klub vysiela Dvojka každý pracovný deň od 9:15.

Reláciou Školský klub bude sprevádzať jeden z moderátorov - Adela Mojžišová, Ondrej Lenárth a Martina Slobodová, ktorých deti poznajú z programu RTVS Smajlíkovci.

Na webstránke www.skolskyklub.net nájdete nielen archívne informácie, ale aj témy nasledujúcich relácií. Môžete si vopred zistiť, aké pomôcky budú deti ďalšie dni potrebovať. Taktiež sa dozviete viac o metodike prezentovaného vyučovania. Okrem toho nájdete na stránke množstvo fotografií prác, ktoré do relácie zasielajú deti.

Zapojiť do vysielania sa môžu aj deti pri televíznych obrazovkách, ktoré sa spolu s rodičmi môžu zahrať pri plnení domácich úloh a odpovede posielať na email: skolskyklub@rtvs.sk . Budú kresliť, vytvárať rôzne modely z vecí, ktoré majú doma, prípadne odpovedať na zábavné otázky. Na druhý deň sa v živom vysielaní dozvedia nielen správnu odpoveď, ale ich nápady, riešenia a výtvory uvidia všetci diváci Dvojky. „Týmto chceme deti motivovať ku kreativite a popritom ich niečo naučiť,“ dodal Vladimír Balko.

Školský klub vzniká vďaka podpore ČSOB nadácie. Obsahovú, metodickú a organizačnú podporu zabezpečuje Indícia. Učitelia sú z viacerých škôl z rôznych slovenských miest.

Pokiaľ nestihnete priame vysielanie, reláciu si možete pozrieť z archívu.