Utorok 23. 4. 2024

Detská atletika

Dňa 14. 10. 2015 sa naši štvrtáčikovia zúčastnili atletickej súťaže v Bratislave. Našu školu reprezentovala zostava v zložení Lenka Slovíková 4.B, Denisa Mazúrkovú 4.B, Sebastián Korman 4.BDávid Klušák 4.D .
Najprv vzácna spoločná fotografia s chodeckým majstrom sveta Matejom Tóthom a potom hor sa súťažiť – prekážková dráha, hod loptičkou na cieľ, skok do diaľky z miesta štafetovou formou, beh cez frekvenčný rebrík či preskakovanie olympijských kruhov.
To všetko sú disciplíny, v ktorých naši najmenší športovci súťažili v projekte Detská atletika, ktorým sa Slovenský atletický zväz (SAZ) v spolupráci so spoločnosťou Tesco snaží prilákať deti k atletike a k športu. V hale Elán súťažilo 26 škôl z celého Slovenska a my sme boli jednou z nich.
Súťaž prebiehala pod záštitou slovenského atletického zväzu. Okrem dobrého pocitu zo zápolenia si žiaci odniesli aj spoločné fotky s našim najčerstvejším majstrom sveta v chôdzi Matejom Tóthom. V rámci zapojenia sa do projektu „Detská atletika“ nám bola slávnostne odovzdaná sada pomôcok pre Detskú atletiku, ktorá je výborne vymyslená, možnosť zranenia je minimalizovaná. Zapojením sa do tohoto projektu chceme vzbudiť u detí nielen pozitívny vzťah k atletike, ale k športu ako voľnočasovej aktivite.
Deťom gratulujeme a tešíme sa na ďalšie úspechy.
PaedDr. Skočíková Marcela, PhD.