Štvrtok 25. 4. 2024

Súťaž - Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského

OKRESNÉ KOLO

Okresné kolo súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko sa uskutočnilo dňa 28. januára 2014 v CVČ  Maják v Námestove a  našu školu reprezentovali: Patrícia Kovaličková 3. B, Sára Laššáková 4. C, Nina Jatyelová, 5. B a Tatiana Barnašová 6. C.

II. kategórii sa na 1. mieste umiestnila Nina Jatyelová a postúpila do krajského kola súťaže, ktoré sa uskutoční dňa 25. februára 2014 v Dome Matice slovenskej v Žiline.

Sára Laššáková získala v II. kategórii Cenu poroty za svoj umelecký prednes povesti Žakýlsky kostolík. Obidve ocenené dievčatá pripravovala na súťaž p. uč. A. Škrková.

Blahoželáme dievčatám k úspechom a reprezentácii našej školy a Ninke držíme palce v krajskom kole.

ŠKOLSKÉ KOLO

Recitačné súťaže nám ako každoročne začali súťažou v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. V školskom kole tejto súťaže preto v stredu 15. 1. 2014  devätnásť šikovných a  nádejných recitátorov prednášalo veselé i smutné povesti od Jozefa Horáka, Štefana Moravčíka, Michala Kohna, Antona Marca, Márie Ďuríčkovej, Evy Kurjakovej a ďalších autorov. V povestiach sme sa „preniesli“ do rôznych oblastí Slovenska a poznávali pritom  našu národnú históriu a kultúru. Súťaž Šaliansky Maťko má veľký význam pre mladších i starších milovníkov krásneho slova aj pri rozvoji ich estetického vkusu a schopnosti umeleckej komunikácie.
Umiestnenie súťažiacich:
I. kategória: