Piatok 29. 3. 2024

Lyžiarsky výcvik 2013/2014

V dňoch 10.02. - 14.02.2014 sa naši žiaci zúčastnili lyžiarskeho výcviku v prekrásnom prostredí Oravských Beskýd v lyžiarskom stredisku Ski Zábava Hruštín. Výcviku sa zúčastnilo 55 našich siedmakov. Rozdelení boli do štyroch skupín podľa kvality ich lyžovania. V jednotlivých skupinkách sa žiaci učili lyžovať, resp. zdokonaľovali svoje lyžiarske techniky.

Areál lyžiarskeho strediska, ktorý začína vo výške 920 m n. m. nás prvý deň privítal nádherným slnečným počasím. Toto počasie však vydržalo len pondelok a už v utorok nás nemilo prekvapilo mrholenie a v stredu dokonca hustý dážď. Veľkým šťastím bolo, že v hlavnej chate nás vždy čakal milý personál s  teplým čajom a aj horúcou polievkou.
Vo štvrtok sa počasie radikálne zmenilo, bol krásny slnečný deň. Vyšlo slnko a výhľad zo svahu, ktorý je vo výške 1140 m bol prekrásny. Pripadol nový sneh, ktorému sme sa potešili tak my, ako aj vlekári. Posledný deň bolo zrejme „Zabave“ smutno , že už odchádzame. Aj počasie bolo smutné, bola hustá hmla takmer sme sa ani nevideli.   Počasie bolo síce smutné ale nám to neprekážalo. Užili sme si maškarnú lyžovačku a aj preteky. Kto by si myslel, že siedmaci sa určite neprezlečú do masiek je na veľkom omyle. Masky boli naozaj výborné a tí čo sa snažili najviac, boli odmenení sladkou odmenou.

Slovo preteky rezonovalo medzi žiakmi celý týždeň. Každý, aj keď sa tváril že nič, chcel vyhrať. Kvôli zachovaniu fair-play boli preteky rozdelené do troch skupín. Prvá a druhá skupina bola spojená do jednej kategórie a skupiny tri a štyri mali vlastný pretek.

A ako to vlastne celé dopadlo?

Skupina č.1 – č.2.

Dievčatá:

Vanesa Raticová                       1. miesto

Patrícia Raticová                     2. miesto

Magdaléna Žitňáková             3. miesto

Chlapci:

Dominik Brišák                       1. miesto

Peter Masničák                       2. miesto

Kornel Oselský                       3. miesto

Skupina č.3

Juraj Jagelka                          1. miesto

Adrián Jagelka                       2. miesto

Viktória Kubaľová                 3. miesto

Skupina č.4

Rastislav Brandys                   1. miesto

Natália Bajčičáková               2. miesto

Michaela Golčáková              3. miesto

Víťazom gratulujeme a ich výborné výkony im budú pripomínať aj medaily, ktoré dostali za svoje výkony.

Lyžiarsky výcvik dopadol výborne, všetci ktorí sa ho zúčastnili, odchádzali s tým, že sa naučili lyžovať alebo sa v lyžovaní zdokonalili.
Pevne dúfame, že sa s väčšinou budeme stretávať na lyžiarskych svahoch.

PaedDr. Skočíková, PhD.