Sobota 20. 4. 2024

Chemická olympiáda - obv. kolo 27.03.2014

Dňa 27. marca 2014 sa v Námestove uskutočnilo obvodné kolo Chemickej olympiády v kategórii D. Našu školu reprezentovala Viktória Kolčáková z 9.B triedy a Marián Oselský9.D triedy. Olympiáda pozostávala z dvoch častí – teoretickej a praktickej, súčasťou ktorých bolo aj riešenie príkladov na výpočet zloženia roztokov. Viktória sa umiestnila na 2.mieste, od víťazstva ju delil jediný bod. Marián sa s ďalšími tromi súťažiacimi, ktorí získali rovnaký počet bodov, delil o 5.-7.miesto. Uvidíme, či získaný počet bodov bude stačiť Viktórii na účasť v krajskom kole, ktoré sa bude konať 24.apríla 2014 v Liptovskom Mikuláši.
Obidvom úspešným riešiteľom obvodného kola srdečne blahoželáme!

Mgr. Svrčková