Streda 24. 4. 2024

Bezpečne na cestách - prednáška

Každoročne sa mnoho detí stáva účastníkmi dopravných nehôd na cestách, a práve nepretržitá dopravná výchova v rannom veku je predpokladom pre bezpečnejšie a rozumnejšie sa správanie detí v cestnej premávke. Deti sa učia bezpečne správať na cestách, či už ako chodci, cyklisti, či korčuliari. Aby sa žiaci 1. až 4. ročníka našej školy naučili, ako majú predchádzať týmto nehodám, zúčastnili sa 3. apríla 2014 prednášky v kultúrnom dome v Rabči, ktorú viedol policajný preventista OR PZ v Dolnom Kubíne npor. Mgr. Tibor Šándor. Počas prednášky vysvetlil žiakom základné pravidlá cestnej premávky, ktoré platia pre chodcov i cyklistov, zdôraznil potrebu používania ochranných prostriedkov a reflexných prvkov. Po prednáške o dopravnej výchove nasledoval výchovný koncert. Z policajta sa stal ľudový muzikant s harmonikou v ruke, ktorý spolu s ľudovou hudbou Murínovcov z Podbiela rozospieval celé hľadisko. Pomedzi piesne deti dostali niekoľko rád o zlých vlastnostiach, ktorým by sa mal človek vyvarovať, ako je vysmievanie, dôležitosť spolupráce a ďalšie. Na záver sa ľudová hudba rozlúčila s deťmi piesňou Na Orave  dobre, na Orave zdravo a deti s ľudovou hudbou spevom a potleskom.
Mgr. Alena Juritková