Piatok 29. 3. 2024

Návšteva hasičskej stanice

22.05.2014  sme sa všetci štvrtáci vybrali navštíviť  v Námestove hasičskú stanicu. Areálom nás sprevádzal  mjr. Vladimír Mrekaj, od ktorého sme sa dozvedeli  mnoho zaujímavého o práci hasičov. Ako trávia svoj čas počas 24 hodinovej služby, čo všetko musia ovládať a o čo sa starať. Prezreli sme si operačné stredisko, kde sa dovoláme na číslo 150. Vyskúšali sme si špeciálne oblečenie a helmy, ktoré používajú pri hasení požiarov. V garážach nás čakali nablýskané  autá s hasičskou výbavou. Na záver nás hasiči milo prekvapili sladkou odmenou a ozajstnou zásahovou akciou, na ktorej sa pomocou špeciálneho zariadenia dostali do uzamknutého auta. Teraz už vieme, že byť hasičom je ťažká a namáhavá práca, a preto budeme dávať pozor, aby sme našim konaním nespôsobili požiar alebo haváriu.

Mgr. Mária Ogureková