Štvrtok 28. 3. 2024

• Návrat žiaka do školy po chorobe

Pripomíname rodičom, že ak dieťa chýbalo na vyučovaní tri po sebe idúce pracovné dni (a viac), musí pri návrate do školy priniesť vypísané tlačivo :Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. V prípade, že dieťa muselo byť v povinnej karanténe kvôli pozitívnemu testu na Covid 19 u rodiča, je potrebné si vyžiadať potvrdenie u lekára, ktorý katanténu nariadil.

Vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_o_bezinfekcnosti(1).docx

20.10.2023 19:25 | viac »
  • Oznamujeme zákonným zástupcom, že od 01.07.2022 dochádza k zmene v poskytovaní dotácií na stravu a školské potreby, z toho dôvodu je potrebné do 01.08.2022 predložiť ZŠ alebo zriaďovateľovi (Obec Rabča) vyplnené tlačivá (viď nižšie).

Nárok  na dotáciu od 01.07.2022 má:
    • predškolák (dieťa v poslednom ročníku MŠ) v prípade, že rodič nepoberá daňový bonus,
    • žiak 9. ročníka, ktorý nedovŕšil 15 rokov v prípade, že rodič nepoberá daňový bonus,
    • žiak 9. ročníka, ktorý dovŕšil 15 rokov,
    • dieťa, ktoré je z rodiny, ktorá poberá dávku v hmotnej núdzi (HN),
    • dieťa, ktoré je z rodiny, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima (ŽM).

K poskytnutiu dotácie na stravu nevyhnutné predložiť vyplnené tlačivá:
    • potvrdenie, že ide o dieťa v HN,
    • potvrdenie, že ide o dieťa v ŽM,
    • nové čestné vyhlásenie o neuplatnení si nároku na daňový bonus.
     Tlačivá:
    Formular_na_posudenie_prijmu._HN_ZM.docx

cestne_vyhlasenie_od_01_07_2022.docx
    25.07.2022 14:27 | viac »