Štvrtok 28. 3. 2024

Práce ŠKD III.

Adventné obdobie 2023

Advent v ŠKD III.Advent v ŠKD III.

Deň otcov - tvorivé dielneDeň otcov - tvorivé dielne

Zima a sneh v ŠKD

Tento rok sme sa v zime tešili z krásneho počasia. Najmä deti si mohli užiť dostatok snehu. V areály školy nám vyrástol kopec, na ktorom sme sa radi spúšťali. Stavali sme snehuliakov, tvorili anjelov v snehu, guľovali sa a taktiež stavali snehové pevnosti.

Jeseň v ŠKD III.

Jeseň nás zahalila do pestrých farieb a tie sme namiešali pri našom tvorení. S chuťou sme sa pustili do práce.  Vytvorili sme pestrofarebné listy, tvorili sme z prírodného materiálu(gaštany).   Krásna jeseň nám dovolila tráviť veľa času v školskej záhrade. Z napadaných listov sme urobili veľmi pekné prírodné obrazy. Ovocie a zelenina sú v tomto jesennom období neodmysliteľnou súčasťou nášho jedálnička každého z nás. My sme si v školskom klube vytvorili ovocné taniere, ktoré sme potom ochutnali. Nezabudli sme ani na starých rodičov, ktorým sme vlastnoručne vyhotovili pozdravy.

Jar v ŠKD III.Jar v ŠKD III.

Počas jarného obdobia naši žiaci pracovali a vytvorili veľmi pekné výrobky. Jedného veľkého motýľa, ktorý sa skladá zo 14 častí, sme dali na nástenku. Víta nás pri vstupe do školského klubu. Na Deň Zeme sme vyrobili plagát. Rôznymi aktivitami a hrami sme si pripomenuli tento sviatok. Vyrobili sme aj malé darčeky pre budúcich prvákov. Mamičkám k ich sviatku sme pripravili čajové poháre. Veľa času trávime vonku, kde pozorujeme ako sa mení príroda. Spoločne sa hráme rôzne hry, ktorými si upevňujeme vedomosti. Veľmi radi máme hry športového charakteru, ktoré podporujú našu súťaživosť.

Adventné

Adventné obdobie je jedným z najkrajších období. Zimná nálada zavítala aj do nášho oddelenia. Spolu s deťmi sme si vyrobili adventný kalendár s úlohami. Napísali sme list Ježiškovi. Keďže prváci ešte neovládajú všetky písmenká, vyjadrili svoje priania kresbami. Zdobili sme svietniky, ktoré skrášľujú teraz detské izby.  Deti pracovali s veľkou radosťou a nadšením.

ŠKD III.

Jeseň patrí medzi najkrajšie ročné obdobia. Popoludnia v našom klube boli plné  nápadov a radosti. V príjemnej atmosfére nám pribúdali rôzne výrobky.  Október je už tradične mesiacom úcty k starším. V rámci pracovno-technickej činnosti sme pre starých rodičov pripravili pozdravy. Deti sa veľmi zo svojich výtvorov tešili, aj tiež na to ako obdarujú svojich starých rodičov.

Fotogaléria:

Zima v ŠKD III

Maškarný ples ŠKD III

Valentín ŠKD III

Morena - dodržiavame trdície

Ešte naši predkovia si vymysleli rôzne tradície a zvyky, ktoré sa dodnes dodržiavajú. My sme sa rozhodli, že na jar si vytvoríme Morenu – staroslovanskú bohyňu zimy. Deti najskôr maľovali vajíčka, ktoré tvorili korále. Potom sme si vyskúšali maľovanie na textil a vytvorili tak oblečenie pre našu Morenu a nakoniec sme ju vypchali slamou a takýto krásny výtvor sa nám podaril. Do rieky sme ju nehodili, pretože by jej bola škoda.

Naša tvorba

Človek je tvor tvorivý a v našom školskom klube sa túto vlastnosť snažíme zveľaďovať. Vytvorili sme rôzne zvieratká z papieru, sliz, kreslili sme farbami na sklo, maľovali vodovými farbami, tvorili šperky z korálok a využili sme rôzne iné techniky.

Radi sa hráme

Neodmysliteľnou súčasťou detstva je hra a tak isto neodmysliteľnou súčasťou nášho školského klubu je hranie sa. Deti sa radi hrajú rôzne hry – Kukurica, Dixit, Meno mesto zviera vec, hry so stavebnicami a legom, Čokoláda, Miesta si vymenia atď. Deti taktiež bavia rôzne súťaže. Súťažili sme v odhade času, v Morzeovke, vymýšľaní slov na jedno písmeno, v skladaní puzzle, ukladaní zápaliek do krabičky.

Vesmír očami detí

Vesmír je zaujímavá téma nielen pre deti. My v školskom klube sme sa rozhodli , že si takýto vesmír vytvoríme. Pomocou encyklopédie sme vytvorili planéty, raketu a kométu z polystyrénových guličiek, plastových fľaši a alobalu. Deti táto aktivita veľmi zaujala a zanietene sa na nej podieľali.