Navigácia
Hlavná stránka Internetová ŽK Dôležité oznamy Novinky Fotoalbum Zverejňovanie Kontakt

Streda 23. 6. 2021

 • Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

  V okresnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín sa naše žiačky skvele umiestnili. Vybojovali si dve ocenenia, a to:

   

  - v II. kategórii prózy získala 2. miesto – Sofia Pňačková, 5.C

  - v II. kategórii poézie obsadila 3. miesto – Nela Kšenzuláková, 5.C

   

  Obom dievčatám srdečne gratulujeme a udeľujeme pochvalu za reprezentáciu našej školy. Zároveň ďakujeme za ochotu naučiť sa text, cvičiť vo voľnom čase recitáciu, pracovať na sebe, zdokonaľovať sa v prednese. Vynaložené úsilie prinieslo i svoje ovocie vo veľmi peknom umiestnení v okresnom kole. Prajeme veľa úspechov v ďalších recitačných súťažiach.

  PaedDr. Adriána Škrková

 • Požehnanie bicyklov

  Naši malí cyklisti dostali netradičný darček. Každé ráno pri ceste do školy ich bude sprevádzať ich najvernejší priateľ, nie, žiadny policajt, ale ich anjel strážny. Keďže považujeme bezpečnosť našich malých vodičov za dôležitú, duchovný otec našej farnosti p. Peter Bolibruch im požehnal bicykle. Veríme, že aj takýmto nezvyčajným spôsobom prispejeme k ich väčšej bezpečnosti. Deti si tento darček nesmierne vážia a tešia sa z neho.

  p. učiteľky tretieho ročníka

 • Všetkým otcom

  Milan Rúfus: Nedeľná modlitba za otcove ruky

  Otcove ruky na večernom stole.
  Také sú veľké ako taniere.
  O chvíľu pôjde preč -
  kúpiť chlieb za mozole.
  Iba čo doje zvyšky večere.

  Keď mi tie ruky na sobotu vráti,
  budeme znova sedieť za stolom
  A moja dlaň sa v jeho stratí,
  akoby jej tam ani nebolo.

  A ja viem veru, čo sa možno stane,
  že vyhŕkne mi slza na líčko.
  Moja dlaň bude v hniezde jeho dlane
  ako ružové vtáčie vajíčko.

  Možno aj usnem s hlávkou na tej ruke.
  A bude sa mi, Bože, sladko spať.
  Akoby som spal na nebeskej lúke.
  A ničoho sa nebudem už báť.

   

 • Deň otcov

  Na hodine slovenského jazyka sme sa učili písať listy, tak sme sa rozhodli, že napíšeme list našim ockom. Písali sme list pri príležitosti Dňa otcov. Chceli sme im poďakovať za ich starostlivosť a lásku, ktorú nám denne preukazujú. Listy sme si boli spolu s pani učiteľkou poslať na pošte. Nalepili sme známky a hodili ich do poštovej schránky, z ktorej ich teta poštárka vybrala, opečiatkovala a doručia ich našim oteckom. Pevne veríme, že budú mať veľkú radosť.

                                                                                                                                             Žiaci II. B triedy

 • Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

  V školskom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín sa žiaci umiestnili nasledovne:

  II. kategória poézia

  1. miesto – Nela Kšenzuláková, 5.C

                          Vanessa Turacová, 6.A

  II. kategória próza

  1. miesto – Sofia Pňačková, 5.C
  2. miesto – Diana Glovaťáková, 5.C
  3. miesto – Rebeka Laurincová, 5. C

  III. kategória próza

  1. miesto – Marián Vargončík, 8.A

  Víťazi v jednotlivých kategóriách postupujú do okresného kola súťaže, ktoré sa uskutoční

  9. júna 2021 formou hodnotenia recitácie vo videoprezentácii.

   

   

   

 • Testovanie 9

  Celoslovenské testovanie žiakov 9.ročníka bolo zrušené. Prebehne však vo vybraných školách pod názvom MONITORING 9. Naša škola bola vybratá do tohto testovania. Prebehne v stredu 9.júna.  Žiaci budú písať testy z matematiky, slovenského jazyka a budú vypĺňať dotazník o dištančnom vzdelávaní. Podrobnejšie pokyny dostanú deviataci v škole. Z dôvodu testovania budú mať žiaci 5.- 8.ročníka v stredu 9. júna riaditeľské voľno.

 • Život včiel s tetou Zuzkou

  Vo štvrtok k nám prišla ochranárka Zuzka Kertysová. Rozprávali sme sa o včielkach. Vieme, že sú veľmi dôležité. Bez včiel by nebolo možné prežiť na našej Zemi . Zahrali sme sa hru. Každý dostal na krk kartičku , aby vedel, čo bude v úli robiť. My ( druháci i tretiaci) sme boli krmičky, upratovačky, lietavky, strážcovia, trúdy.... Pani učiteľka bola kráľovná. Bolo to smiešne, keď sme ju kŕmili.  Trúdy išli s pani učiteľkou na svadobný let. Podarilo sa nám vyhnať sršňa z úľa. Na lúke plnej kvetov sme zbierali nektár.  Bolo to super. Tešíme sa, keď teta ochranárka Zuzka opäť príde.

  Alžbetka Bugajová, Emmka Hrubjaková, Emka Jagelková, Sára Kovalčíková 2.

 • Motýlia záhrada

  Na hodine prvouky sa aj druháci  učia o rastlinách, hmyze, zvieratkách.... Chceli sme vedieť, ako to je s motýlikmi. Pani učiteľka nám objednala motýliu záhradu. Prišli v poháriku húseničky. Tie boli stále väčšie. V pondelok po týždni sme už našli len kukly. Tie sme vybrali a dali ich do sieťky. Asi po štyroch dňoch nám veselo v sieťke lietali motýle. Dozvedeli sme sa, že je to babôčka bodliaková. Dali sme im aj mená. Museli sme sa s nimi však rozlúčiť. Vypustili sme ich cez okno von do prírody. Veľmi nás to bavilo pozorovať ich, ako rastú a menia sa. Doma sme to rozprávali aj rodičom. Veľa sme sa naučili o živote motýľov. Naša príroda je s nimi krajšia.

  Jozef Vonšák, Nellka Gajdošová, Klára Bulvasová 2. E

 • Tvorivé dielne pre mamičky na HZŠ

  Blížil sa Deň matiek, a tak sme pre naše milované mamičky chceli vyrobiť darčeky. Jeden darček bol spoločný od každej triedy – veľké spoločné srdce, ktoré vystavili v kultúrnom dome a na stránku obce dali video so všetkými vystavenými srdiečkami. Ďalšie darčeky boli osobné pre každú mamičku. V každej triede pracovali žiaci veľmi usilovne. Každý chcel potešiť mamičku krásnym darčekom. Obrázky sme vyrábali so sadrovými odliatkami kvietkov, ktoré sme maľovali. V tvorivej práci nám pomohli pani učiteľky Veronika Tomašáková, Janka Martvoňová a Katka Ptačinová. V našej triede sme pracovali so špeciálnou hmotou , a tak kým sme čakali na tvrdnúcu hmotu, pripravili sme mamkám kvietok a písali básničky.  Vyrobené obrázky sme zabalili do darčekového papiera, previazali mašličkou a v nedeľu 9. mája odovzdali mamičke.  V piatok na hudobnej výchove sme mamičkám nahrali video s pesničkami a básničkami.

  Za všetku lásku, starostlivosť  a trpezlivosť našim mamičkám ďakujeme.

  Žiaci 3. D triedy a tr. Uč. Veronika Kubíková

 • Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti

  Vzhľadom na COVID ŠKOLSKÝ AUTOMAT už nie je potrebné, aby žiaci nosili do školy každý týždeň vyhlásenie o bezinfekčnosti. Toto vyhlásenie musia priniesť  žiaci vtedy, keď chýbali na vyučovaní aspoň tri po sebe idúce dni a vracajú sa do školy.

  čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti.docx

 • Zber papiera

  Zber papiera

  V období od 19. do 23. apríla 2021 sa v našej ZŠ uskutočnil zber papiera, do ktorého sa zapojili žiaci ZŠ a deti MŠ. Tento rok sme nazbierali oproti minulým rokom najväčšie množstvo (13 713kg). Odmenené budú:

  - triedy na prvých troch miestach za I. stupeň ZŠ,

  - triedy na prvých troch miestach za II. stupeň ZŠ,

  - jednotlivci ZŠ, ktorí nazbierali 200kg papiera a viac (1.-18. miesto),

  - deti MŠ.

  Blahoželáme a ďakujeme všetkým, ktorí sa do zberu zapojili. Vyhodnotenie si môžete pozrieť v priložených súboroch.

  Zber_papiera-vyhodnotenie_ZS.pdf

  Zber_papiera-vyhodnotenie_jednotlivci_ZS.pdf

  Zber_papiera-vyhodnotenie_MS.pdf

 • HZŠ - Pyžamový deň

  V piatok 30.4. sme mali geniálny deň. Mohli sme sa obliecť bláznivo- do pyžama. V tomto pyžame sme sa učili a aj pani učiteľky boli v pyžame a župane. Tešili sme sa na pizzu. Emmka Hrubjaková doniesla popcorn. Kofola a vinea nám veľmi chutili, tak ako všetko ostatné. Bol to super bláznivý deň.

                                   Nikolka Mačincová, Alžbetka Gabrielová, Alžbetka Harbutová 2. E

 • MŠ - Deň matiek 2021

 • Máme 2 víťazov okresného kola matematickej Pytagoriády

   

  V dňoch 13. – 14. 4. 2020 sa konalo okresné kolo matematickej Pytagoriády. Z našej školy sa ho zúčastnilo 28 žiakov 3. – 8. ročníka. Všetkým veľmi pekne ďakujeme za účasť, blahoželáme 17 úspešným riešiteľom a naše najväčšie gratulácie patria tým, ktorí sa umiestnili na víťazných priečkach:

  v kategórii P6

  1. miesto – Miriam Kovaličková, 6.B

  v kategórii P8

  1. miesto – Rudolf Žofaj, 8.A

   

  Ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy a želáme ešte veľa ďalších úspechov.

                                                                                                        Mgr. Andrea Gogoláková

 • Príbehy s goralčinou

   

     Na začiatku školského roka sme vyhlásili súťaž „Príbehy s goralčinou“, aby sme sa  na chvíľu vrátili k našim goralským koreňom. Žiaci mali za úlohu napísať text, v ktorom bude nejaká časť po goralsky. Opäť nesklamali a napísali množstvo zaujímavých príbehov.

      Na ukážku sme pre Vás vybrali prácu žiaka M. Pitáka, v ktorej použil goralčinu v spojení s aktuálnou spoločenskou situáciou. Prajeme Vám príjemné čítanie.

  COVID

     6. marec 2020 – Deň ako každý iný, no predsa sa zapíše do našej histórie epidémia, ktorá bola vo svete, a dostala sa až k nám na Slovensko. Prvý prípad a ľudia prepadli panike. Začali bezhlavo nakupovať ryžu, múku, rúška a trvanlivé potraviny.

    Po čase zatvorili obchody, školy, kostoly a celé rodiny. Nemohli sme ísť ani na návštevu k starým rodičom, to bolo na tom to najsmutnejšie. Ja som však so svojimi starými rodičmi komunikoval cez Skype, čo bolo veľkou výhodou. Babka pri každom telefonovaní lamentovala: „Marianku, cego me še to dozyli. Je to vieľke nestensče pře caly šviat. Strašne  še bojime vo šebie, ale i vo vos. Nojvincy jako še bedyme muoc chruonič. A bardzo se vozyme a dženkujeme za potraviny, ktore nom davoče před džviře. Bedyme radži, kje še zaš zejdyme při spolecnym poludžinku.“ Boli to od babky veľmi silné a pokorné slová, ktoré mi ostanú navždy v pamäti.

      Postupom času sa situácia začala zlepšovať, šli sme na testy, aby sme po dlhej dobe mohli navštíviť našich starých rodičov. Bol to neopísateľný pocit, keď sme sa opäť mohli vidieť naživo.

     Čas plynul a zistili sme, že toto šťastie zo spoločných chvíľ je len chvíľkové. Nastala druhá vlna... Znova sa opakoval ten istý scenár, ako to bolo pri prvej vlne. Och...

  Život pokračoval nezastaviteľnou rýchlosťou,  našťastie sme boli všetci zdraví. Až jedno ráno nám zazvonil telefón. Volala babka. Plakala. Bola veľmi vystrašená. Moji rodičia hneď utekali k nej, keďže starej mame nerozumeli v telefóne len: ,, Prose vos, přidžče hnet do nos. S tatm je žle!“ Rodičia neváhali a šli k nim. Skonštatovali, že je potrebné privolať záchrannú službu. Tá prišla a ihneď brala dedka do nemocnice. Babke sa v tej sekunde zrútil svet. Plná strachu len plakala a opakovala slová: ,,Co bede robič. Co se len sama pocne?“ Spoločne sme sa však zomkli a prosili Boha o uzdravenie. Vtom zazvonil telefón, dozvedeli sme sa, že za tým nie je žiadna korona, ale upchatie cievy v mozgu. Všetko však dobre dopadlo a po pár týždňoch sa dedko vrátil domov.

     Aj keď sme zažili ťažké chvíle, dnes už viem, že nás to ako rodinu zomklo. Ako by povedala moja starká: ,,Džinkujeme kazdy džň Panu Bogu, ze to zle še na dobre vobručilo.“

  Som za to  nesmierne vďačný a verím, že ďalšie „korona dni“ nám prinesú už len pozitívne správy, nielen pre moju rodinu, ale pre všetkých ľudí na svete.

                                                                                                                                            Marián Piták, 9.A

 • Deň Zeme na HZŠ

  V piatok 23.4.2021 sme sa zapojili do akcie Deň Zeme, ktorý sa koná každý rok. Ako podpora k nám prišla ochranárka Zuzka Kertysová, ktorá s nami tieto akcie s ochranou prírody organizuje. Po triedach sme si rozdelili úseky, ktoré sme vyzbierali od odpadkov a zároveň sme ich triedili na plasty, sklo, papier a kov. Bolo to zaujímavé, hlavne keď na nás začalo snežiť. Zohriali sme sa v triede na prednáške o odpade. Dozvedeli sme sa zaujímavosti o znečisťovaní morí a rozklade odpadu v prírode.

  Spoločne sme opäť urobili niečo pre našu Zem.

  Reportáž pripravili : Klárka Kozáková, Klaudia Gurová 4.D

 • OZNAM MŠ

  Vážení rodičia,

  Oznamujme Vám, ak máte záujem, aby vaše dieťa chodilo do materskej školy v období letných prázdnin

  t.j., 1.7. – 20.8. 2021, aby ste sa zapísali pri vstupe do budovy.  Ďakujeme ...

  Zapísať sa je možné od 3.5 2021 – 31.5 2021

 • OZNAM

  Od pondelka 3.mája pokračuje prezenčné vyučovanie pre žiakov na 1. aj 2. stupni. Žiaci sa nemusia preukazovať negatívnym výsledkom testu. Rodičia vypisujú čestné prehlásenie, neposielajú výsledky testov ani potvrdenie o výnimkách.  Čestné_vyhásenie_2021_.pdf

  Tým žiakom, ktorí sa vrátia do školy po nariadenej karanténe odporúčame, aby sa dali otestovať v MOM. Kloktacie testy škola už nebude objednávať.

 • Krajské kolo Geografickej olympiády

  Dňa 16. 4. 2021 sa uskutočnilo krajské kolo Geografickej olympiády. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci:

  kategória E – 8. – 9. ročník - Marián Vargončík

  kategória F – 6 – 7. ročník – Dávid Skurčák

  Obaja žiaci boli úspešní riešitelia. Gratulujem a prajem veľa ďalších úspechov. p. u. Toholová

 • MŠ - Skutočná rozprávka...

strana: