Navigácia
Hlavná stránka Internetová ŽK Dôležité oznamy Novinky Fotoalbum Zverejňovanie Kontakt

Štvrtok 21. 1. 2021

 • Projekt: ,, Poďakovanie zdravotníkom a armáde pri celoplošnom testovaní a v boji proti pandémii Covid-19 “

  Projekt: ,, Poďakovanie zdravotníkom a armáde pri celoplošnom testovaní  a v  boji proti pandémii  Covid-19 “ 

  S nápadom p. učiteľky Lenky Cubinkovej Bajkovej  a realizáciou p.uč. Slovíkovej  a výtvarným poďakovaním žiakov 4.A sme zrealizovali náš malý projekt ,,Poďakovanie zdravotníkom a armáde pri celoplošnom testovaní a v boji proti pandémii Covid-19.  Poďakovanie sme odoslali poštou na adresy vybraných nemocníc  covidového oddelenia a jednotlivé vojenské útvary pre armádu. Ďakujeme. 

                                                                            Mgr. Slovíková, Mgr. Cubinková Bajková  

   

  Poďakovanie zdravotníkom od 4.A 

   

  Dnes sme robili poďakovanie zdravotníkom, ktorí sa starajú o chorých pacientov s covidom-19. Bavilo nás to. Každý mal krásny obrázok. Niektorí tam mali srdiečka, rúška, dezinfekcie, sanitky, doktorov, sestričky 

  Bola som rada že sme im urobili poďakovanie, aspoň im urobíme radosť. Lekári sa starajú o všetkých pacientov aj keď majú vážny problém, aj keď maličký, o každého. Lekári majú dôležité povolanie. Tieto poďakovania pošleme poštou do rôznych nemocníc na Covidové oddelenie, napr. do Trstenej, Dolného Kubína, Bardejova, Martina, Bojníc, Liptovského Mikuláša, Ružomberka, Čadce a Žiliny. 

  Ďakujeme zdravotníkom!                         

                                                                             Agátka Tisoňová 4.A 

   

  Poďakovanie vojakom od 4.A  

    

  V októbri a novembri bolo celé Slovensko pretestované na COVID-19. 

  Bola som aj ja. Stretla som tam milých vojakov ktorí pomáhali s odbermi. Pracovali od rána až do neskorého večera. Minulý týždeň sme sa rozhodli im za to poďakovať. Nakreslili sme 9 veľkých poďakovaní, ktoré tento týždeň pošleme do rôznych vojenských oddielov. Dúfam, že sa našimi výtvormi potešia. Veľmi si to zaslúžia. Ešte raz veľké ďakujem. 

  Emma Slovíková 4.A 

   

  Potešila nás spätná väzba od zdravotníkov.

  Dobrý deň,

   

  poďakovanie od žiakov si nesmierne vážime. Nepoznáme Vás osobne, školáci, štvrtáci zo  ZŠ s MŠ v Rabči na Orave,ale určite ste nám spríjemnili deň a dodali síl do dní nastávajúcich. Nech ste zdraví, šťastní , aby sa Vám splnili Vaše najtajnejšie sny. MY ĎAKUJEME  VÁM, vašim rodičom a  pani učiteľke. Ste úžasní 🙏🙏🙏.

   

  S úctou

   

  PhDr. Dana Kubalová

  Vedúca sestra

  Klinika infektologie

  UVN SNP Ružomberok-FN

   

   

 • Rodičovské konto Edupage

  Vážení rodičia, nakoľko nás mnohí kontaktujete ohľadom rodičovského konta na Edupage stránke, dnes sme Vám ich opätovne rozposlali na vaše e-maily. Komu neboli údaje doručené, je potrebné, aby nám zaslal svoju e-mailovú adresu na zsrabca@zsrabca.edu.sk spolu s uvedením mena dieťaťa a triedy. Po prihlásení sa pod rodičovským kontom môžete okrem iného využiť aj možnosť podania Vyhlásenia o bezinfekčnosti dieťaťa, ak to vyžadujú okolnosti.

  Návod pre podanie vyhlásenia nájdete na https://help.edupage.org/sk/u1132.

 • Oznam pre žiakov 1.stupňa

  Od utorka 3. novembra pokračuje vyučovanie žiakov 1.-4.ročníka prezenčnou formou, čiže deti chodia do školy. Fungovať bude aj ŠKD a ŠJ.  Tešíme sa na Vás.

   

 • Plavecký výcvik 3.ročník

  Od 21.10 do 25.10 sme sa so žiakmi  3.A, 3.B a 3.C triedy zúčastnili plaveckého výcviku v Aqua Relaxe Dolný Kubín. Na deti čakal tím profesionálnych inštruktorov, na čele s pánom Ivanom Skirčákom. Žiaci absolvovali základný plavecký výcvik, v ktorom sa naučili základy plávania. Po výcviku si oddýchli vo vodnom svete. Po absolvovaní výcviku každý žiak získal mokré vysvedčenie, sladkú odmenu a 3-hod. vstupenku do Aquaparku Dolný Kubín.

   

                                                                  Mgr. Ogureková, Mgr. Michaľaková, Mgr. Miklušáková

 • Plavecký výcvik

  Od 28.09.2020 do 02.10.2020 sa konal plavecký výcvik v AquaRelaxe Dolný Kubín, ktorý viedol pán Ivan Skirčák s tímom profesionálnych inštruktorov. Žiaci štvrtých ročníkov opäť vymenili svoje školské lavice za plavecké bazény. Cieľom výcviku bolo zdokonaliť už čiastočné plavecké schopnosti žiakov. Deti sa na každý deň výcviku veľmi tešili. Počas výcviku mali možnosť využiť aj atrakcie AquaRelaxu. Kurzy sa končili odovzdávaním „MOKRÝCH VYSVEDČENÍ“ a sladkými odmenami pre žiakov. Od prevádzkovateľa AquaRelaxu Dolný Kubín dostal každý žiak ako bonus 3-hod. vstupenku do Aquaparku Dolný Kubín.

                                                                                        Mgr. Gabrielová, Mgr. Skurcoňáková

 • Škola v prírode

  ... 5 dní v zajatí Račkovej doliny

  ... 5 dní poznávacieho relaxu

  ... 5 dní nekonečných hier a stavania lesných príbytkov

  ... 5 dní v objatí našich drevených strážcov drevuliakov

  ...  bolo nám čarovne, tak ako o tom hovorili legendy o Račkovej doline

  ... do našich srdiečok sa nadlho usídlila harmónia na duši z krídel anjela, ktorý stráži už celé roky pokoj v doline,  kde sme strávili najkrajšiu školu v prírode. Ďakujeme

   

 • Deň mlieka

  V piatok 25. septembra 2020 sme si na našej škole pripomenuli Deň mlieka. Žiaci, aj pani učiteľky, prišli v bielych tričkách a priniesli si mliečnu desiatu. Pani učiteľky pripravili pracovné listy s tematikou mlieka, básničky o mliečku, ktoré si žiaci prepísali na písaní a na hudobnej výchove sa naučili spievať pesničku o mlieku. Spoločne si pozreli Cestu mlieka, kde im kravička Elička rozprávala o živote kravičiek v kravínoch. Na záver tohto dňa sme sa spoločne odfotografovali  vo svojich triedach.

   

                                                                                                                 PaedDr. Grobarčíková Helena

 • Rezbári v našej obci – dolná základná škola

  V minulých dňoch , od 14.09. do 18.09.2020, prebiehal v Rabči rezbársky plenér . Zúčastnili sa na ňom umeleckí rezbári z celej Oravy, ktorí spracovávali topoľové drevo. Vytvorili drevený betlehem, ktorý ostane súčasťou výzdoby našej krásnej obce. Formou svojho rezbárskeho umenia nám predstavili krásu vytvorenú z dreva. Pokochať sa ich výtvormi sa boli aj mladší žiaci z dolnej základnej školy.  Deťom sa páčilo, keď videli, aké nástroje majstri používali. Títo im ochotne odpovedali na ich zvedavé otázky. Veríme, že sme im sprostredkovali pekný umelecký zážitok.    

                                                                                                učitelia 1. – 4. ročníka

 • Rezbári v našej obci....HZŠ

  V septembri  sa v našej obci uskutočnila tvorba drevených jasličiek (betlehema) umeleckými rezbármi. Aj my žiaci sme si ich prácu išli poprezerať.  Na začiatku  nás privítali rezbári. Zostali  sme milo prekvapení a hneď sme sa ich začali vypytovať: „Z akého dreva  sa vyrábajú sochy?“ Odpovedali nám, že  z topoľového dreva. Ďalej  nám ukázali nástroje, boli to: dláto, pílka, kladivo, hoblík, vŕtačka, striekacia pištoľ, nožíky. Medzi  vyrezanými sochami  bola Panna Mária, oslík, Ježiško, strom, Jozef, vôl  a traja králi. Začali nám ukazovať ako sa to vyrába. Mohli sme si aj niečo skúsiť vyrezať. Takto vyrezané dreva vyhobľovali,  aby sme si nezabili triesku. Bolo to veľmi ťažké, ale veľmi sa nám to páčilo. Rezbárom a organizátorom ďakujeme a prajeme, aby sa ich úsilie páčilo obyvateľom obce .         

            Reportáž napísali: Klára Kozákova, Michal Štefaňák a Timotej Juritka 4.D, p.u. Zborteková

  Fotogaléria:

 • Včelárska vandrovka na Hornej škole

  V stredu 9.9. 2020 k nám zavítal ujo včelár Drahoš Daloš. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavosti zo života včiel. Vyskúšali si ochranné oblečenie včelára. Ochutnali výborný kvetový med. Na záver dostal každý žiak pracovný list so zaujímavosťami o včielkach a tiež s úlohami, v ktorých si žiaci vyskúšali čo si zapamätali. Ďakujeme ujovi včelárovi a Oravskému kultúrnemu  stredisku v Dolnom Kubíne za „Včelársku vandrovku“.

                                                                    Kolektív žiakov a pedagógov HZŠ

 • Oznam

  Oznamujeme rodičom, že svoje deti si môžu odhlásiť  z obedov nie len cez aplikáciu (strava.cz), ale aj SMS na tel. čísle 0910 433 550 v daný deň najneskôr do 6:30 ráno.  

 • OZNAM ŠKD

  Oznamujeme rodičom detí, ktoré navštevujú školský klub detí, že z dôvodu protiepidemiologických opatrení nie je možné vyzdvihnúť si dieťa v triede. Pri príchode ku škole je potrebné telefonicky kontaktovať vychovávateľku na nižšie uvedených telefónnych číslach a dieťa bude následne odoslané z ŠKD.

  Mgr. Elena Škorvánková, 0911 702 778

  Mgr. Marcela Gabrielová, 0907 606 150

  Mgr. Mariana Kolčáková, 0907 120 564

  Ďakujeme za pochopenie.

 • Informácie k otvoreniu školského roka

  Vážení rodičia, milí žiaci!

  Pred nami je nový školský rok. Slávnostné otvorenie školského roka bude 2.septembra 2020 o 9:00. Je potrebné  pozorne si prečítať pokyny k otvoreniu nového školského roka.

  • Podľa pokynov ministerstva školstva školy neorganizujú hromadné slávnostné otvorenie školského roka kvôli prevencii pred šírením ochorenia COVID-19. Preto spoločné otvorenie školského roka pred budovou školy nebude.
  • Všetci žiaci pôjdu rovno do školy ( najskôr od 8:30). Do budovy školy môžu vstúpiť so svojimi deťmi iba rodičia prvákov (iba jeden rodič).
  • Pri vstupe do budovy školy vykonajú všetci žiaci, učitelia a rodičia prvákov dezinfekciu rúk a musia mať na tvári rúško.
  • Triednym učiteľom odovzdá každý žiak vyplnený a rodičmi podpísaný Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa pred začiatkom nového šk. roka.
  • Je nutné, aby si každý žiak priniesol už v prvý deň školského vyučovania do školy 2 rúška, papierové vreckovky, prezuvky.
  • Obedy pre žiakov ZŠ začínajú od štvrtka 3. septembra.
  • Upozorňujeme, že do 15.9. bude bufet zatvorený, preto je potrebné, aby si deti nosili desiatu.
  • Všetky dôležité oznamy a informácie sa deti dozvedia od triednych učiteľov.

  Veríme, že to spoločnými silami zvládneme a naša škola bude mať celý rok zelenú. Preto prosíme všetkých žiakov a rodičov o trpezlivosť, zodpovednosť, spoluprácu a rešpektovanie pokynov a nariadení. Všetky zmeny a informácie budeme zverejňovať na webe školy, preto Vás žiadame, aby ste sledovali naše novinky a oznamy, najlepšie prostredníctvom aplikácie Edupage.

  Ďakujeme.

   

  Tlačivá:

  Zdravotný dotazník.docx

  Vyhlásenie zákonného zástupcu.docx

   

 • Oznam školskej jedálne.

  Oznamujeme rodičom, že v školskej jedálni sa prvý vyučovací deň 2.9.2020 nepripravuje strava pre žiakov ZŠ.

  Obedy budú až od 3.9.2020.

  Upozorňujeme rodičov detí prihlásených na stravovanie v minulom školskom roku 2019/2020, že ak dieťa nemá záujem o stravovanie v tomto školskom roku 2020/21, je potrebné odhlásiť ich u vedúcej školskej jedálne do 31.8.2020  tel. 043 5594287    tel. 043 5594116.

   Pri odhlásení treba doniesť aj evidenčný čip a bude mu vrátená zálohová platba za 6 eur.

   

 • OZNAM MŠ

  Materská škola oznamuje, že slávnostné otvorenie školského roka 2020/2021, spojené so zápisom do MŠ, sa uskutoční 2.9.2020 t.j. streda v čase od 9.00 – 11.30 hod. Do MŠ je potrebné priniesť si prezuvky. Zoznamy detí zaradených do príslušných tried si nájdete na vstupných dverách do budovy – Blok A (vchod č.1,č.2), Blok C (vchod od telocvične). Všetky dôležité pokyny a informácie sa dozviete priamo v MŠ u svojich triednych učiteliek. Prosíme o dodržanie všetkých bezpečnostných opatrení.

                                                                                                  Ďakujeme

 • Letná škola

  Verili by ste, že leto je v plnom prúde a žiaci našej školy sa počas neho učili? A dokonca dobrovoľne? Je to naozaj tak. Od 10. do 14. augusta totiž v priestoroch našej alma mater prebiehala Letná škola. S podporou obce a školy mohli šikovné pani učiteľky pretaviť lásku k deťom do konkrétneho projektu. Deti mohli v priebehu prázdnin zažiť vzrušujúci týždeň plný zaujímavých aktivít. Vedomosti si opakovali prostredníctvom rôznych kvízov, súťaží, tvorivých prác a dokonca hľadaním pokladu.  Aj vďaka skvelým ľuďom z Červeného kríža a našim hasičom sa deti dozvedeli viac o prvej pomoci a neoceniteľnej práci, ktorú odvádzajú príslušníci hasičského zboru. Nezanedbávali ani telesnú aktivitu, veď túra na Rio de Klin dokonale preverila ich pohybovú zdatnosť. Opekačka na záver bola iba zaslúženou odmenou. Dovolíme si tvrdiť, že Letná škola sa deťom, a dúfame, že aj rodičom, veľmi páčila. Hádam sa stretneme aj o rok.

 • LETNÁ ŠKOLA

       Naša ZŠ organizuje v termíne od 10. do 14. augusta 2020 dennú LETNÚ ŠKOLU. Môžu sa prihlásiť žiaci 1. - 5. ročníka, počet je obmedzený. V čase od 8:00 do 15:00 hodiny sú pre Vás pripravené nové, vedomostné, hravé aktivity, rôzne súťaže a prekvapenia. Obed je zabezpečený. Prihlásiť sa môžete do stredy 5. augusta 2020 na tel. čísle 0902 333 245 alebo mailom na letnaskola.rabca@gmail.com v čase od 8:00 do 14:00 hodiny.

  Ing. Anna Kornhauserová, riaditeľka

 • Slávnostné ukončenie školského roka

  V utorok  30.júna o 9:00 ukončíme školský rok 2019/2020. Tento školský rok bol kvôli prerušeniu vyučovania výnimočný, a tak aj jeho ukončenie bude iné ako zvyčajne.  Žiaci nebudú nastúpení pred školou, ale pôjdu rovno do  tried. Pani riaditeľka zhodnotí školský rok prostredníctvom školského rozhlasu. Vysvedčenia a odmeny za reprezentáciu školy odovzdajú triedni učitelia.  Ráno o 7:30 bude svätá omša s poďakovaním.  

 • Organizovanie vyučovania od 22.júna

  Od 22.júna sa obnovuje vyučovanie aj pre žiakov 6.-9.ročníka. Každý žiak si so sebou prinesie rúško, hygienické vreckovky a predloží písomné vyhlásenie o tom, že  neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.

  Vyučovanie pre žiakov 6.-9.ročníka bude prebiehať podľa rozvrhu 5 vyučovacích hodín a bude zamerané na záverečné zhodnotenie práce. Žiaci 1.-5. ročníka budú mať naďalej 4 vyučovacie hodiny. Vo štvrtok 25.júna bude pedagogická rada, preto budú mať všetci žiaci 4 hodiny.

  V piatok 26.6. budú žiaci odovzdávať učebnice a kľúčiky od skriniek. V pondelok 29.6. budú preberať učebnice na nový školský rok. Ak niekto nenastúpi  do školy,  musí jeho rodič alebo daný žiak v piatok priniesť učebnice a v pondelok si prísť vyzdvihnúť nové.

                                                                                                                Tešíme sa na Vás!

strana: