Nedeľa 5. 5. 2024

Protidrogová prevencia a iné sociálno-patologické javy

September 2013 - "Bezpečné využívanie moderných technológií"

Moderné technológie počítač, internet, mobilný telefón zohrávajú aj v živote detí dôležitú úlohu. Vznikajú nové možnosti, ale aj množstvo rizík. V mladšom školskom veku sa už bežne pohybujú v prostredí internetu. Krajiny EÚ majú veľkú snahu predchádzať rizikám, ktoré súvisia s novými technológiami. Ako formu prevencie zvolili  pre mladšie deti  aj informácie na internetovom portáli OVCE.sk. Portál obsahuje rôzne rozprávky a doplnkové aktivity. Šíri osvetu o bezpečnom používaní internetu, mobilného telefónu, informuje o rizikách virtuálneho priestoru, poskytuje poradenstvo. Naväzuje na stránky www.zodpovedne.sk, www.pomoc.sk, www.stopline.sk, ktoré týmto dávam rodičom do pozornosti.  Najdôležitejšou úlohou v rámci prevencie   je naučiť deti, ako používať moderné technológie bezpečne a zodpovedne.

V úvode mesiaca október Vás milí rodičia žiakov mladšieho školského veku, budeme informovať o postupe pri práci so stránkou OVCE.sk .

koordinátor prevencie: Mgr. Škorvánková

Koordinátori

Koordinátor výchovy k manželstvu a rodičovstvu pre I. stupeň ZŠ

PaedDr. Adriána Škrková

plan_koordinatora_vmr_14_15.pdf

Plan_koordinátora vmr_13_14.doc

Koordinátor výchovy k manželstvu a rodičovstvu pre II. stupeň ZŠ

Mgr. Daniela Chutniaková

plan_koordinatora_2017_2018.doc

Koordinátor protidrogovej prevencie a iných sociálno-patologických javov pre I. stupeň ZŠ

Mgr. Elena Škorvánková

Koordinátor protidrogovej prevencie a iných sociálno-patologických javov pre II. stupeň ZŠ

PaedDr. Eva Štefaničiaková, PhD.