Nedeľa 5. 5. 2024

Protidrogová prevencia a iné sociálno-patologické javy

Výchova k zdraviu - 1. - 4. ročník

Výchova k zdraviu v školách patrí jednoznačne k primárnej prevencii zdravotných problémov a sociálno-patologických javov. V súčasnosti  nie  je samostatným predmetom. Tézy o zdraví sú súčasťou predmetov na 1. stupni ZŠ – Prírodoveda, Vlastiveda, Etická výchova, Telesná výchova, ... Aj v tomto školskom roku prebieha v rámci projektu „Stravuj sa zdravo“ niekoľko aktivít. Pod vedením p. učiteliek  Mgr. Slovíkovej a Mgr. Juritkovej pripravili aj ostatné pani učiteľky rôzne aktivity v priebehu celého týždňa, cieľom ktorých je  viesť žiakov k zdravému životnému štýlu, pestovať u žiakov pozitívny vzťah k zdravej strave, čo myslím veľmi vystihuje  jedno z hesiel -„Jedz a hýb sa!“ Týždňu zdravej výživy predchádzal "Deň mlieka". Informácie o priebehu aktivít zverejnia pani učiteľky na portáli školy.

koordinátor prevencie: Mgr. Škorvánková

Koordinátori

Koordinátor výchovy k manželstvu a rodičovstvu pre I. stupeň ZŠ

PaedDr. Adriána Škrková

plan_koordinatora_vmr_14_15.pdf

Plan_koordinátora vmr_13_14.doc

Koordinátor výchovy k manželstvu a rodičovstvu pre II. stupeň ZŠ

Mgr. Daniela Chutniaková

plan_koordinatora_2017_2018.doc

Koordinátor protidrogovej prevencie a iných sociálno-patologických javov pre I. stupeň ZŠ

Mgr. Elena Škorvánková

Koordinátor protidrogovej prevencie a iných sociálno-patologických javov pre II. stupeň ZŠ

PaedDr. Eva Štefaničiaková, PhD.