Nedeľa 5. 5. 2024

Protidrogová prevencia a iné sociálno-patologické javy

Zdravý spôsob života a prevencia závislostí

to sú hlavné myšlienky prevenčného programu pre prvý stupeň ZŠ , ktorý je nasmerovaný k zníženiu pravdepodobnosti rozvoja závislostí. Pri mladších žiakoch je snaha o to,  aby žiaci v tomto veku nepodľahli činnostiam, ktoré by neskôr viedli k závislostiam rôzneho druhu. Na základe špeciálnych rozprávok vedieme deti k tomu ,aby samé nachádzali v príbehoch poučenie, niektoré situácie si zahrali improvizovanými scénkami ,prípadne ich ilustrovali. Dnes, keď sú aj deti obklopené množstvom moderných technológii, je dôležité, aby sme preventívne  programy  zamerali aj na prevenciu nelátkových závislostí. Rozprávkové príbehy sme zvolili ako najvhodnejšiu formu pre túto vekovú kategóriu a skonštatovali sme , že patria medzi vhodné aj z hľadiska časových možností. V tomto programe, ktorý sme vyskúšali so žiakmi 2. a 4. ročníka ,budeme pokračovať aj v budúcom školskom roku.

Protidrogova.PDF                                                                                                Mgr.Škorvánková E.

Koordinátori

Koordinátor výchovy k manželstvu a rodičovstvu pre I. stupeň ZŠ

PaedDr. Adriána Škrková

plan_koordinatora_vmr_14_15.pdf

Plan_koordinátora vmr_13_14.doc

Koordinátor výchovy k manželstvu a rodičovstvu pre II. stupeň ZŠ

Mgr. Daniela Chutniaková

plan_koordinatora_2017_2018.doc

Koordinátor protidrogovej prevencie a iných sociálno-patologických javov pre I. stupeň ZŠ

Mgr. Elena Škorvánková

Koordinátor protidrogovej prevencie a iných sociálno-patologických javov pre II. stupeň ZŠ

PaedDr. Eva Štefaničiaková, PhD.