Nedeľa 5. 5. 2024

Protidrogová prevencia a iné sociálno-patologické javy

Európsky týždeň boja proti drogám

Na prvom stupni našej školy sme si pripomenuli Európsky týždeň boja proti drogám rôznymi aktivitami. Aktivity boli zamerané na odpútavanie pozornosti od vplyvov rôznych závislostí. Naši žiaci mali a majú možnosť zapojiť sa do rôznych krúžkov, vedomostných kvízov, do rôznych športových aktivít.

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu boli aktivity riešené v triednych kolektívoch prostredníctvom triednických hodín, výtvarnej výchovy, telesnej výchovy, ... Žiaci boli vedení k tomu, ako predchádzať nude, nečinnosti, boli poučení o zdravom životnom štýle, o tom, ako rozvíjať dôveru v detskom kolektíve, spoluprácu a vzájomnú pomoc.

Len nevhodne strávený voľný čas, zvedavosť už aj u malých detí, podporujú túžbu skúsiť niečo nové, nedovolené a riskantné. Žiaci sú neustále vedení k úcte k životu a zdraviu. Svoje pocity žiaci vyjadrili rôznymi plagátmi, výtvarnými prácami, PC prezentáciami...

Prvý ročník  smeroval svoje aktivity k nácviku komunikačných zručností, k vzájomnému spoznávaniu sa, k vytváraniu pozitívnych vzťahov v triede.

Žiaci druhého ročníka smerovali svoje aktivity k hrám, prostredníctvom ktorých  sa zisťovali vzťahy medzi žiakmi v triede, žiaci 2.A sa zúčastnili prieskumu.

Tretí ročník bol zameraný na preferovanie zdravého životného štýlu. Svoje názory žiaci vyjadrili kresbami a PC prezentáciami. Najaktívnejší boli žiaci 3. A a 3.B triedy.

Žiaci štvrtého ročníka  besedovali na témy alkohol, cigarety, šikanovanie, sladkosti,... ako sa nestať závislým,... Ich triednické hodiny boli zamerané na monitorovanie postojov žiakov k cigaretám, k alkoholu, k šikanovaniu, k zdravému životnému štýlu, k záujmu o šport.

Aktivity, ktoré realizujeme v spolupráci s CPPPaP Námestovo, boli vzhľadom k epidemiologickej situácii presunuté na druhý polrok školského roka 2021/2022.

Mgr. Elena Škorvánková

Koordinátori

Koordinátor výchovy k manželstvu a rodičovstvu pre I. stupeň ZŠ

PaedDr. Adriána Škrková

plan_koordinatora_vmr_14_15.pdf

Plan_koordinátora vmr_13_14.doc

Koordinátor výchovy k manželstvu a rodičovstvu pre II. stupeň ZŠ

Mgr. Daniela Chutniaková

plan_koordinatora_2017_2018.doc

Koordinátor protidrogovej prevencie a iných sociálno-patologických javov pre I. stupeň ZŠ

Mgr. Elena Škorvánková

Koordinátor protidrogovej prevencie a iných sociálno-patologických javov pre II. stupeň ZŠ

PaedDr. Eva Štefaničiaková, PhD.