Nedeľa 5. 5. 2024

Protidrogová prevencia a iné sociálno-patologické javy

Primárna prevencia závislostí -1. stupeň ZŠ

Dnes sa už nepredpokladá, že škola je bezpečné miesto, kde dieťa môže robiť len tie správne veci. Škola je prirodzené prostredie a odraz reálneho sveta. Práve tu je vhodné začať s prevenciou. . Deti vo veku od 6 do 12 rokov sa učia vychádzať so svojimi vrstovníkmi, zapájajú sa do skupín a uspokojujú svoje telesné a duševné potreby. Zúčastňujú sa rôznych súťaží, výstav a preventívnych programov pre ne pripravených.
V školskom roku 2015- 2016 sa venujeme v rámci prevencie piatim okruhom , ktoré rozvíjame v rôznych aktivitách
16. 10.  -Svetový deň výživy,
-Týždeň boja proti drogám- tretí novembrový týždeň
 07. 04. -Svetový deň zdravia
 31. 05. - Svetový deň bez tabaku
 26. 06. - Medzinárodný deň protidrogovej závislosti
Aktivity, v ktorých rozvíjame dané témy ,dávajú možnosti - nenásilnou formou vplývať na deti a pomáhať im nájsť správnu cestu .

Mgr. Škorvánková Elena

Koordinátori

Koordinátor výchovy k manželstvu a rodičovstvu pre I. stupeň ZŠ

PaedDr. Adriána Škrková

plan_koordinatora_vmr_14_15.pdf

Plan_koordinátora vmr_13_14.doc

Koordinátor výchovy k manželstvu a rodičovstvu pre II. stupeň ZŠ

Mgr. Daniela Chutniaková

plan_koordinatora_2017_2018.doc

Koordinátor protidrogovej prevencie a iných sociálno-patologických javov pre I. stupeň ZŠ

Mgr. Elena Škorvánková

Koordinátor protidrogovej prevencie a iných sociálno-patologických javov pre II. stupeň ZŠ

PaedDr. Eva Štefaničiaková, PhD.