Pondelok 6. 5. 2024

"Rozprávková noc" v škole a v obecnej knižnici

30.5.2014 o 16.00 h. sa ZŠ v Rabči premenila na ubytovňu. Ubytovali sa v nej všetci štvrtáci s p. učiteľkami a samozrejme p. Ruženka Galčíková, vedúca obecnej knižnice. Priniesli si so sebou podložky a spacáky. Po otvorení všetci súťažili v športovej hale. Zmerali si sily v skákaní vo vreci, v hode na cieľ do kruhov a v nosení tenisovej loptičky na rakete. Po oddychu sa venovali kvízom o rozprávkach. Po aktivitách ich čakala chutná večera. Po nej si deti nacvičovali rozprávky, ktoré neskôr predviedli na pódiu. Ostatné deti hádali názov rozprávky. Do ZŠ prišlo aj prekvapenie v podobe tety zmrzlinárky, ktorá deťom za snahu dala zmrzlinu. Po zotmení s baterkami  hľadali poklad v obecnej knižnici. Každá trieda našla poklad a zaslúžila si odmenu - diskotéku v pyžame. Po polnoci pri rozprávke sa uložili deti na svoje „ postieľky“. Prvýkrát spali v škole so svojimi spolužiakmi a bez svojej mamky, ocka. Niektoré prekonali dokonca aj strach. Ráno sa naraňajkovali a nakreslili po skupinách svoje dojmy z „Rozprávkovej noci“. O 10.00 h. sa všetky súťaže vyhodnotili, všetky deti boli za aktivitu a nebojácnosť odmenené hračkami alebo písacími potrebami.
Na „Rozprávkovú noc“ budú štvrtáci určite dlho spomínať. Veľká vďaka pri uskutočnení tejto akcie patrí p. učiteľkám zo 4.ročníka, p. Ruženke Galčíkovej a CVČ Rabča.

Mgr. Eva Raticová