Sobota 27. 4. 2024

Súťaž družstiev mladých zdravotníkov a prvej pomoci mladých

Dňa 30.04.2014 sa naša škola zúčastnila v Dolnom Kubíne územnej súťaže Územného spolku Orava Dolný Kubín, Slovenský Červený kríž,
súťaže Družstiev mladých zdravotníkov a prvej pomoci mladých.

Našu školu úspešne reprezentovali žiaci: Alžbeta Slovíková, Natália Šurinová, Sofia Pitáková, Kristína Pitáková, Margaréta Pienčáková, Erika Kubasáková, Kornel Oselský, Vanesa Raticová, Veronika Heretíková, Anna Kekeláková spolu s pani učiteľkou Kotúľovou.

Žiaci súťažili v 5-členných družstvách, kde si v jednotlivých disciplínach preverili teoretické vedomosti o Červenom kríži, zdravotnícke vedomosti a vedomosti o darcovstve krvi. Následne svoje teoretické vedomosti uplatnili pri praktickom poskytovaní prvej pomoci, kde ich čakalo na 4 stanovištiach 6 rôznych poranení.

Pevne veríme, že naši žiaci budú nadobudnuté vedomosti a zručnosti o poskytovaní prvej pomoci aj naďalej uplatňovať vo svojom živote.

Mgr. Stanislava Kotúľová