Piatok 26. 4. 2024

Európsky deň jazykov v našej ZŠ - 26.09.2013

Dňa 26.septembra 2013 pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sa viac ako 100 žiakov našej školy zapojilo do tvorby projektov v cudzích jazykoch a v športovej hale tak raz zavládla celkom iná pracovná atmosféra.
Žiaci 3.-5. ročníka tvorili projekty na rôzne témy v anglickom jazyku. Táto kategória bola nesúťažná, keďže s angličtinou ešte len začínajú. Napriek tomu dokázali vytvoriť krásne projekty na témy: číslice, farby, škola, ...
Žiaci 6.-9. ročníka súťažili v tvorbe projektov na tému "Slovensko" v ruskom, nemeckom, aj anglickom jazyku. Všetky projekty boli veľmi pekné, preto bolo ťažké vybrať tie najlepšie z nich.
Po hlasovaní všetkých učiteľov bolo 1. miesto udelené Sebastiánovi Metesovi, Pavlovi Garajovi a Šimonovi Masničákovi z 8.B (projekt v RJ), 2. miesto získal Maroš Randjak z 8.C (AJ) a 3. miesto obsadili Edita Belkoťáková, Jennifer Stochová, Alžbeta Gužíková a Alžbeta Žitňáková z 8.B (NJ).
Výhercovia boli odmenení peknými vecnými cenami.
Všetkým žiakom, ktorí sa zapojili, veľmi pekne ďakujeme. Ich projekty si môže každý pozrieť na chodbách našej školy.

Mgr. Adriána Tropeková