Sobota 27. 4. 2024

Športová olympiáda

Dňa 10. júna 2014 celá naša škola ožila 6. ročníkom Športovej olympiády. Táto súťaž vznikla ako nápad pani učiteliek dať možnosť žiakom ukázať, že vynikajú nielen v učení, ale sú aj športovo zdatní. Celý mesiac poctivo trénovali a rozhodli sa zmerať si sily v rôznych športových disciplínach. Pani zástupkyňa Evka Raticová všetkých žiakov pekne privítala, pán učiteľ Janko Pienčák vysvetlil pravidlá súťaže a spoločne popriali všetkým veľa športových úspechov. Potom už vybraní žiaci postupne reprezentovali svoje triedy v daných disciplínach.

Žiaci 1. a 2. ročníka súťažili v behu na 60 m a 300 m, v hode kriketovou loptičkou, v skoku do diaľky a v štafetovom behu. Žiaci 3. a 4. ročníka súťažili v behu na 60 m a 600m, v hode kriketovou loptičkou, v skoku do diaľky, v skoku do výšky a v štafetovom behu. Súťažilo sa v kategórií chlapcov a dievčat, len súťaž štafiet bola zmiešaná.
Atmosféra bola naozaj vynikajúca a súťažiaci podali veľmi dobré výsledky. Na záver, pri vyhodnocovaní jednotlivých disciplín, zaznieval búrlivý potlesk a aplauz. Víťazi jednotlivých disciplín si prevzali diplom a medailu, z ktorej mali naozaj veľkú radosť, pretože sa cítili ako naozajstní športovci. Všetci účastníci Športovej olympiády boli odmenení sladkou odmenou.

Triedy sa umiestnili nasledovne :

1. ročník       2. ročník
  1. miesto:  1.A     1. miesto:  2.A