Piatok 26. 4. 2024

Výchovný koncert NATURA A BONA FORTUNA - 10.októbra 2013

Vo štvrtok 10. októbra sa žiaci našej školy zúčastnili  jedného z výchovných koncertov, ktoré pripravuje a organizuje občianske združenie ŠKOLA ŽIVOTA. Toto združenie sa snaží formou hudobno-výchovných koncertov priblížiť problémy detí.
Koncert zrealizovali dvaja výborní hudobníci a speváci – Jaro Gažo (predstaviteľ Jánošíka v muzikáli Na skle maľované)  Radko Pažej (člen skupiny AYA). Veľmi primeranou, názornou a zábavnou formou, slovom aj piesňou ukázali žiakom 1. - 5. ročníka problémy životného prostredia v programe NATURA. Na závislosti, šikanovanie a medziľudské vzťahy upozornili podobným spôsobom žiakov 6.-9. ročníkov v programe BONA FORTUNA. Celý program oživili nápaditou videoprojekciou.
Všetkým sa koncert veľmi páčil a dal veľa podnetov na zamyslenie. Odchádzali sme s pesničkou Zbohom buď lipová lyžka na perách.

Mgr. Mária Rímska, Ing. Jana Košútová