Sobota 27. 4. 2024

Deň jablka - 25.10.2013

25. október 2013 sa v našej škole niesol v znamení jablka. Vstup do školy bol povolený len s jablkom v ruke a v červenom tričku. Priestory školy sa premenili na zábavné dielne plné aktivít pripomínajúce význam jablka pre zdravie človeka. V triedach žiaci pracovali na pracovných listoch s jablčnou  tematikou, prečítali si rozprávku o jablku a vytvorili malé farebné leporelo o jablku. Na chodbe súťažili v rôznych aktivitách, v ktorých si pripomenuli význam jablka. Súťažili po ročníkoch v jedení jablká, šúpaní jabĺk, jablkovom kvíze, skladní jablkových puzzle, hľadaní cestičky v jablkovom bludisku, vymaľovávaní rovnakých jabĺčok, behu s jablkom.
Zaujímavé netradičné vzdelávanie  urobili z "Dňa jablka" naozaj výnimočný deň v škole. Chuť súťažiť a naučiť sa niečo nové bola u všetkých žiakov odmenená veľkým aplauzom a potleskom. Spokojnosť a usmiate tváre všetkých zúčastnených prezrádzali, že podobnú akciu si škola určite zopakuje. Jablko zohralo v tento deň veľkú úlohu nielen ako téma na vyučovanie, téma  na ozdravenie nášho tela, ale aj na ozdravenie vzťahov v našej škole.

Víťazné triedy za jednotlivé ročníky:
1. roč. - I.B
2. roč. - II.B