Sobota 27. 4. 2024

Hádzaná - krajské kolo

V apríli sme sa s našimi žiačkami zúčastnili krajského kola v hádzanej, ktoré sa konalo v športovej hale Predmier (pri Bytči). Štartovať mali štyri družstvá, avšak Zborov a Martin sa nedostavili. Takže nakoniec naše žiačky odohrali iba jeden zápas s Bytčou, kde aj keď prehrali, viedli si výborne. Hrali proti vyspelému družstvu, ktorých hráčky hrajú ligové zápasy. V prvom polčase sme prehrávali iba o dva góly s výsledkom 5:7 . V druhom polčase naše dve žiačky boli vylúčené na 2 minúty za faulovanie a konečný výsledok bol 8:16 v prospech súpera.
Naše žiačky hrali zanietene a výborne reprezentovali našu školu. K dobrému výsledku nám pomohli aj naše „povzbudzovateľky“ - žiačky, ktoré hrávajú hádzanú na krúžku a boli tam s nami. Okrem povzbudzovania mali za úlohu sledovať zápasy, všímať si taktiku a spôsob hry. Hovorí sa, že raz zažiť je lepšie ako stokrát počuť. Takže to, čo sa učili na krúžku  a na  hodinách telesnej a športovej výchovy, mali možnosť vidieť v praxi.

Školu reprezentovali:
Adamčíková Sára 9.C
Dobieková Veronika 9.D
Dobierková Eva 9.D
Kekeláková Mária 9.D
Kovalíková Angelika 9.A
Kuchtiaková Katarína 8.B
Pikošová Michaela 8.B
Raticová Vanesa 7.C
Revajová Simona 9.C
Somsedíková Barbora 8.A
Brezoňákován Zuzana 8.A – brankárka

Najlepšou strelkyňou z nášho družstva bola Simona Revajová. Jej výkon sa natoľko páčil trénerovi družstva Bytče, že jej ponúkol stále miesto v jeho tíme. Pevne veríme, že Simona popri svojom štúdiu na strednej škole bude zlepšovať aj svoju hádzanársku kvalitu, a tak robiť dobré meno svojej alma mater.
PaedDr. Marcela Skočíková, PhD.